close

Školy a skupiny

Plánujete výlet s detičkami? Chcete vyplniť program denného tábora, či školy v prírode? MiniFARMA je skvelé miestečko pre Vás.

Plánujete výlet s detičkami? Chcete vyplniť program denného tábora, či školy v prírode? MiniFARMA je skvelé miestečko pre Vás.

DeTičKy + ZviEraTká = VeĽkÁ LáSkA

My na MiniFARME vieme, že detičky a zvieratká k sebe jednoducho patria. Preto im nezakazujeme, aby si navzájom prejavovali lásku. Práve naopak! Dotýkajte sa, kŕmte, objímajte a hladkajte naše zvieratká do sýtosti. Naše zvieratká sú maličké ako čivavy medzi psami a prítulné ako mačiatka. Sú zvyknuté na deti, vyhľadávajú ich spoločnosť a radi sa nechajú podplatiť krmivkom, ktoré poskytujeme školám a škôlkam zdarma :)

Plánujete výlet s detičkami? Chcete vyplniť program denného tábora, či školy v prírode? MiniFARMA je skvelé miestečko pre Vás.

ŠkoLa HroU

Chcete aby sa detičky niečo nové dozvedeli? Prečo by sa o hospodárskych a lesných zvieratkách mali deti učiť z obrázkov v učebnici, keď u nás je možnosť navštíviť ich priamo v ich domčekoch a rovno sa s nimi pohrať. Získavanie informácií hravou formou na MiniFARME je úplná brnkačka. Navyše sa deťom venujú naši skvelí skúsení animátori, ktorí vedia odpovedať aj na tie najzáludnejšie otázky, ktoré môžu vymyslieť práve tí najmenší. Bola skôr sliepka alebo vajce? :)

Plánujete výlet s detičkami? Chcete vyplniť program denného tábora, či školy v prírode? MiniFARMA je skvelé miestečko pre Vás.

BeZpeČnoSť je PriOriTa

Bezpečnosť detičiek na MiniFARME je pre nás alfou a omegou. Vyvíjame preto maximálne úsilie, aby sa deti u nás vyšantili bez úrazov. Vo väčšine prípadov máme oddelené návštevné hodiny pre individuálnych návštevníkov a organizované skupiny. Veľkú pozornosť venujeme herným a okrasným prvkom. V prípade vozenia na koníkoch, trváme na použití prilby, ktorú zapožičiame. No a nesmieme zabudnúť ani na naše zvieratká, ktoré prechádzajú náročným výcvikom :)

Čo na MiniFARME s deťmi zažijete?

Spoznávanie našich MINI a MAXI zvieratiek

Nielen mestské detičky v dnešnej dobe poznajú hospodárske zvieratká len z obrázkov v knižkách. Naša MiniFARMA sa špecializuje na chov čistokrvných miniatúrnych foriem hospodárskych zvierat ako sú quessantské miniovečky, holandské minikozičky, miniponíci či miniprasiatka. Náš hladkací kútik osídľujú i zdrobnené kačičky, zdrobnené sliepočky, miniatúrni králičkovia. Naproti tomu máme v kontraste niektoré z najväčších plemien domácich zvierat ako sú napríklad maxisliepky brahmanky, či priateľský maxizajačik. Všetky zvieratká sú zvyknuté na ľudí a vyhľadávajú ich spoločnosť. Radosť je teda obojstranná

Kŕmenie a hladkanie je u nás "povinnou jazdou"

Už ste asi zažili návštevu ZOO, či fariem, kde sú samé príkazy a zákazy ohľadom NEkŕmenia zvieratiek. U nás je to presne naopak. KŔMENIE a HLADKANIE zvieratiek je doslova "povinnou jazdou" pri návšteve. Nedočkavé kozičky a ovečky sa na Vás vrhnú ešte ani neotvoríte bránku. A to Vám garantujeme, že raňajky dostali :) Ich oči Vám ale budú tvrdiť opak... A tak neodoláte :)  Tak či onak, krmivko slúži hlavne na prilákanie zvieratiek k Vašej skupinke. Aby sme zabezpečili rovnomernú distribúciu krmivka počas celého dňa, balíček je spoplatnený sumou 2 eurá. Organizované skupiny však dostanú na jedno dieťa minimálne dva balíčky krmivka a to úplne zdarma :) 

A ešte?

A ešte?

Komentované prehliadky

Ako rozoznáme kozičku od capka? Ako sa volá mláďatko ovečky? Prečo majú naše sliepočky na nohách papučky? Čo papá naše prasiatko? Prečo má koník také veľké bruško? Koľko mlieka vypije teliatko? Koľko času strávi vo vaku malý klokanček? Počas celej prehliadky Vás bude sprevádzať náš animátor, ktorý zodpovie detičkám všetky ich záludné otázky :) Samozrejme, výklad prispôsobujeme veku detičiek a vedieme ho zábavnou formou, aby sa nám nenudili :)

A ešte?

Kŕmenie mláďat z fľašky

Naše mláďatká sú to najrozkošnejšie, čo na MiniFARME detičky môžu vidieť. Avšak naozajstný zážitok, ktorý sa im zapíše hlboko do pamäte je, keď sa aspoň na krátku chvíľu môžu stať ich mamičkami. Na našej farme sa každoročne nachádzajú mláďatká, ktoré osireli alebo boli odvrhnuté mamičkami z rôznych dôvodov. Tieto mláďatká kŕmime potom náhradným mliečkom z fľašky. A samozrejme potrebujeme pomocníkov :) 

A ešte?

Netradičné detské ihriská

Okrem zvieratiek tu máme fantastické netradičné prírodné detské ihriská! Nechajte detičky pred nástupom do autobusu vyšantiť sa v jedinečnom vodnom ihrisku, ponaháňať sa v slamennom bludisku, pohrať sa v domčekoch na stračích nôžkach, otestovať lesné ihrisko, či poskákať na trampolíne. Pán autobusár Vám bude vďačný, že všetky deti cestou domov pospia :)

MŠ Chtelnica

"Srdečne ďakujeme za možnosť prísť na Vašu farmu. Bol to super zážitok pre naše deti. Možnosť pohladkať zvieratká, nakŕmiť ich, no proste paráda :)""Fantastický výlet, veľmi príjemný personál, krásne prostredie a zvieratká. Veľmi sa nám páčilo a detičky mali VEĽKÝ zážitok!"


ZŠ NOVÉ MESTO NAD VÁHOM

PONUKA BALÍČKOV PRE ŠKOLY A ORGANIZOVANÉ SKUPINY NA ROK 2021

PREHLIADKA MiniFARMY - 90 min.
Hodinový animačný sprievod MiniFARMY, spojený s kŕmením a hladkaním zvieratiek. Naši animátori radi prezradia rôzne zaujímavosti a fakty o našich zvieratkách. Celkový čas pre skupinu je 90 minút, vrátane oddychového času na konci prehliadky. Prehliadka začína vopred zarezervovaným časom (príďte radšej o 15 minút skôr). Pedagogický dozor, ktorý za deti zodpovedá, má vstup ZDARMA, dospelý sprievod (napr. rodičia) platia detské vstupné.  
5 eur/os.
EXTRA zážitky - 90 min.
Predĺžte deťom návštevu na farme jazdou na poníkovi a pobytom v súkromnej časti areálu s altánkom, ihriskom, trampolínou a pohodovým sedením pod lesom. Možnosť vyfotenia dieťaťa na koníkovi, z dôvodu bezpečnosti zapožičiavame deťom prilby. Predĺženie návštevy MiniFARMY o 90 minút. 
2,50 eur/os.
Obed v nádhernej prírode - Tábor Podvišňové
Špeciálne obedové detské menu sme pre Vás pripravili v spolupráci s Táborom Podvišňové. Areál sa nachádza na nikým nerušenej lesnej čistinke, ako vystrihnutej z rozprávky, iba 3km od Minifarmy. 
Polievka: Slepačí vývar / Výber z denného menu
Hlavné jedlo: Kuracie prsia s ryžou a kompótom /  Špagety Bolognese /  Palacinky / Výber z denného menu
Nápoj: Ochutený nápoj / Ovocný čaj
Objednávku je nutné, po dohode o časovom termíne s MiniFarmou, prekonzultovať a zarezervovať na telefónnom čísle 0908 746 091 alebo 032 771 7777, či na e-mailovej adrese mail@tabor-podvisnove.sk. Vybrané menu je jednotné pre celú skupinu. 
3,50 eur/os.

4,20 eur/os. - porcia pre dospelých
Niečo milé na PAMIATKU
Množstvo originálnych ručne robených suvenírov od miestnych remeselníkov. Drobnosť, ktorá detičkám vždy pripomenie skvelé zážitky z MiniFARMY. Ideálne pre tých najmenších (materské školy), ktorí peniažky so sebou ešte nenosia. 
 od 1 eura


Uvedená ponuka akciových balíčkov platí len pre organizované skupiny, školy a škôlky. Termín návštevy ako aj vybrané obedové menu je treba vopred zarezervovať.

NAJČASTEJŠIE KLADENÉ OTÁZKY

Výlet sa dá rezervovať cez náš ONLINE REZERVAČNÝ SYSTÉM, kde v reálnom čase budú na výber aktuálne voľné termíny.  Po odoslaní formulára Vám príde potvrdenie termínu na e-mail. V prípade otázok či technických ťažkostí je možné telefonovať každý deň na telefónne číslo 0917 661 263 medzi desiatou a osemnástou hodinou, alebo odoslať e-mail na ahoj@minifarma.sk. Približne tri dni pred prehliadkou Vás budeme kontaktovať telefonicky, či sa z Vašej strany náhodou niečo nezmenilo.

Ak ste už boli na Minifarme na prehliadke ako individuálni návštevníci, viete, že sa presúvate po ohrádkach zvieratiek svojim vlastným tempom a animátori sú rozmiestnení na jednotlivých stanoviskách. Pri organizovaných skupinách s pedagogickým dozorom, ktoré pozostávajú z detí alebo i z detí s rodičmi, sa presúvame všetci spoločne. Vedie Vás náš skúsený animátor, ktorý Vám rozpráva o zvieratkách zaujímavosti, či rozdáva krmivko na kŕmenie zvieratiek. Zároveň dohliada na interakciu detičiek so zvieratkami tak, aby bola bezpečná ako pre deti, tak i pre naše zvieratká. Úlohou pedagogického dozoru je dohliadať na to, aby sa nám detičky držali v skupinke, neodbiehali, nenaháňali zvieratká, nekričali a nevymýšľali lotroviny :) Prehliadka bez účasti zodpovedajúceho pedagogického dozoru pri neplnoletých deťoch nie je možná.

Čas prehliadky Minifarmy pre organizovanú skupinu mimo bežných otváracích hodín pre individuálnych návštevníkov (základný balíček) je stanovený na 90 minút. Pritom 60 minút je samotný pobyt detí medzi zvieratkami, ich kŕmenie, hladkanie a výklad animátora a 30 minút je vyhradený na oddychový čas, kde sa deti môžu zahrať na ihrisku, nakúpiť si suveníry, prípadne zbehnúť na toaletu alebo dať si desiatu. Tento čas dodržiavame hlavne počas najvyťaženejších mesiacov (koniec mája / jún) v doobedných hodinách (8:30 - 11:30), keď potrebujeme dodržať maximálnu kapacitu farmy. Prosím príďte na farmu približne 15 minút pred plánovaným termínom, aby deti stihli odbehnúť na toaletu, prípadne vybaliť desiatu. 


Stanovený čas sa dá predĺžiť o 90 minút o EXTRA zážitky - teda o jazdenie na koníkovi a pobytom v oddychovej časti areálu so súkromným altánkom, sedením v príjemnom tieni pod lesom, ihriskom a trampolínou. 


V prípade organizovaných skupín detí, ktoré chodia v čase otvorenia farmy pre verejnosť, napr. denné tábory, poobedné krúžky a podobne, oddychový čas strávený na Minifarme striktne nelimitujeme. Prehliadka s animátorom pri zvieratkách však stále trvá 60 minút. 

Ak sa nahlásite na farmičku ako organizovaná skupina, pridelíme Vám súkromného animátora, ktorý Vás celou farmou prevedie. Zaručíme, že vo Vašej skupine nebude nikto cudzí. Čo je však najhlavnejšie, ako bonus dostanete krmivko pre naše zvieratká ZDARMA (hodnota balíčka je od 4 eur/dieťa). Takto zabezpečíme, že každé dieťa pohladká či nakŕmi každé zvieratko :)

Farmička má obmedzenú kapacitu a to je práve dôvod, prečo je potrebné rezervovať termín návštevy dopredu. Maximálny počet detí, ktorý prechádza farmu v jednej skupine s jedným animátorom je približne 45-50, čiže detičky, ktoré prídu jedným autobusom, deliť nemusíme. Pre väčšie školy, rezervujeme viac po sebe idúcich termínov a prideľujeme pomerovo viac animátorov. Detičky začnú buď s polhodinovými rozostupmi alebo každý od inej ohradky, v závislosti na dohode s pedagogickým dozorom. 


Vstupný príspevok uhrádzajú organizované skupiny naraz za všetky zúčastnené osoby v hotovosti, a to buď pred alebo po prehliadke (závisí od uváženia animátora). Je možná aj platba v českých korunách podľa aktuálneho kurzu, taktiež v hotovosti, vydávame však v eurách. 

To závisí hlavne od toho ako zlé je zlé počasie. My dospelí totižto počasie vnímame oveľa citlivejšie ako samotné deti či zvieratá. Pokiaľ popŕcha, farma funguje v bežnom režime, zvieratkám jemný dážď nevadí. Takisto je to v prípade náhlych prehánok, či búrok - máme priestory, kde môžu detičky prečkať, menšie zvieratká deťom do prístrešia aj nosíme. Ak však prší sústavne dva či tri dni, odporúčame, aby si deti zobrali aj pláštenku a nepremokavú obuv. Zvieratká stále prídu za ponúknutým krmivkom, alebo ich navštívime priamo v ich domčekoch. Obmedzenia sú v prípade detských atrakcií, nie je napríklad možný vstup na preliezky, trampolínu, či šmykľavku, jedine že by deťom nevadil mokrý zadok :) Rušenie rezervácie na poslednú chvíľu z dôvodu počasia nie je možné, areál je nachystaný, animátori pripravení a termín je pre ostatné školy, ktoré by sa chceli zúčastniť zablokovaný. Zrušiť sa dá (po dohode vopred) program EXTRA zážitky.

Rušenie rezervácie nikdy nie je príjemný úkon, a to pre obe strany. Snažíme sa vyjsť školám maximálne v ústrety, očakávame však pochopenie aj na tej druhej strane. V prípade náhleho zrušenia zajednaného termínu už nie sme schopní tento termín preobsadiť inou skupinou.  Presun termínu v najvyťaženejších mesiacoch (máj/jún) je tiež komplikovaný. Storno poplatky zatiaľ neúčtujeme, apelujeme však na organizátora, aby naozaj svedomito zvažoval potrebnosť zrušenia. Jemný dážď vážnym dôvodom nie je, vždy sa na neho vieme pripraviť, v prípade prehánok sa vieme ukryť, v prípade dlhotrvajúcich dažďov si voláme vopred. Samozrejme chápeme náhle nepríjemnosti akými sú napríklad pokazený autobus a podobne. 

Áno, samozrejme. Najpohodlnejšie parkujú autobusy v blízkosti autobusovej zastávky oproti farme, kde je dostatočne rozšírená cesta. Vozovka nie je tu na našich kopaniciach frekventovaná, dá sa teda pohodlne a bezpečne prejsť na druhú stranu. 

No veľký prúser :) Termíny vstupov máme každú polhodinu a tak zabezpečujeme, aby sa nám skupiny detí nestretli v jednej ohrádke alebo na odpočinkových miestach. Bohužiaľ nemôžeme kvôli meškaniu jednej skupiny obmedziť všetky ostatné. Prehliadka je koncipovaná tak, aby kontakt so zvieratkami a animačný sprievod trval 60 minút, odpočinkový čas na snack, ihrisko či nákup suvenírov ostáva teda 30 minút. Pri meškaní sa teda meškajúca skupinka okracuje práve o čas strávený so zvieratkami. Robíme, čo je v našich silách a v prípade neobmedzenia ďalších skupín vydávame zo seba maximum. Prosíme však všetkých organizátorov, aby si nechali radšej dostatočnú rezervu, pretože dohodnutý termín je ČAS ZAČIATKU prehliadky. Príďte radšej o 15 minút skôr :) 

ZOPÁR UŽITOČNÝCH RÁD PRED CESTOU

 • Nečakajte s rezerváciou prehliadky na poslednú chvíľu. Májové a júnové termíny bývajú rýchlo obsadené. Tie voľné nájdete v našom ONLINE REZERVAČNOM SYSTÉME (pripravujeme)
 • Pred prehliadkou si prosím prečítajte náš NÁVŠTEVNÝ PORIADOK, platí aj pre organizované skupiny
 • Nechajte si dostatočnú rezervu pre začiatkom prehliadky (15 min.), aby deti stihli po ceste autobusom navštíviť toaletu
 • Objednaný termín je čas začiatku prehliadky
 • Ak má byť slnečné horúce počasie, vybavte deti pokrývkou hlavy a dostatkom tekutín
 • Ak hlásia daždivé počasie, pribaľte deťom do batohu aj pláštenku a nepremokavé topánky
 • Pri prehliadke dozerajte na deti, aby sa držali v jednej skupine, nepredbiehali animátora, nekričali a nenaháňali naše zvieratká
 • Prosíme o ohľaduplnosť k ostatným skupinám nachádzajúcim sa v tom istom čase na farme. Zaistíme, aby ste sa pri prehliadke nestretli na tom istom stanovisku, pri presunoch však niekedy áno :)
 • Po prehliadke dozrite, aby si deti umyli ruky ešte predtým ako pôjdu jesť
 • V našej predajničke je možné zakúpiť si drobné pochutiny, balené nápoje, či skvelú kávičku
 • Ak majú deti záujem o nákup suvenírkov, je lepšie ich posielať po malých skupinkách na striedačku s tými, ktorí sa hrajú na ihrisku alebo papajú desiatu
 • Počas nákupu suvenírkov pre deti je potrebná asistencia aspoň jednej osoby z pedagogického dozoru (pomoc deťom pri rátaní peniažkov, kontrola výdavku)
 • Ak ste materská škola a detičky nenosia so sebou peniažky, praktickejšie je objednať si suvenírový balíček a dohodnúť sa na jednotnom suveníriku pre všetky deti (napríklad drevená píšťalka či drevené zvieratko za 1 euro). Takto budú mať detičky krásnu pamiatku a zároveň podporíte lokálnych remeselníkov

Otváracie hodiny

SEPTEMBER 2021

Otvorené pre verejnosť - víkendy a sviatky (aj 1.9. a 15.9.)10:00 - 18:00 
Organizované skupiny - na objednávku každý deň10:00 - 17:00


JÚL - AUGUST 2021

Otvorené pre verejnosť - každý deň10:00 - 18:00 
Organizované skupiny - na objednávku každý deň10:00 - 17:00

Ako sa k nám dostanete?

Autom

Obec Lubina sa nachádza v okrese Nové Mesto nad Váhom v podjavorinskej oblasti na slovensko-moravskom pohraničí. Naša farma je vzdialená len 16,5km od diaľničného privádzača D1 pri Novom Meste nad Váhom. Smerové tabule máme od odbočky k obci Lubina z hlavnej cesty Nové Mesto n.V. - Stará Turá. Prejdete po hlavnej celú Lubinu i jej časť Hrnčiarové, hore na kopci je križovatka, kde uvidíte našu veľkú tabuľu. Tam zastanete a vľavo hore uvidíte našu farmu. Priložená mapa sa dá zväčšovať, zmenšovať i posúvať.

Autobusom

Autobus chodí až pred MiniFARMU, počet spojov je však veľmi obmedzený, nakoľko sa farma nachádza na polosamote. Nezabudnite hľadať zastávku “Lubina, Barina”, farma sa nenachádza priamo v obci!!!
To by ste sa hodne prešli =)
Autobusové spoje doporučujeme hľadať na www.cp.sk

MiniFARMA.sk

Barina 821, Lubina 916 12

okres Nové Mesto nad Váhom