Dôležité informácie pred návštevou

Naša Minifarma je areálom, ktorý je s láskou ručne vybudovaný nami, majiteľmi a zároveň ošetrovateľmi zvierat. Na priestore presahujúcom jeden hektár žije celoročne viac ako 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavne malým vzrastom. Ide hlavne o miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, kone, kravy, oslíci, prasiatka, kačky alebo sliepky. Srdcom najväčšími a vzrastom najmenšími nadšencami týchto minizvieratiek sú samozrejme deti, preto sme farmu venovali práve im. I dospelí návštevníci sa u nás však určite nudiť nebudú.

Uvidíte ako sa miniatúrna kvočka Lili svedomito stará o svoje malé kuriatka, v ďalšom zákutí si králik Rex čistí srsť. Na lúke najstaršia kozička Adelka vedie svoje stádo a spolu vymýšľajú rôzne lotroviny, ako je napríklad skákanie po streche oddychujúcej miniprasničke Piggie. Na hniezde sedí miniatúrna kačička Daisy a čaká na svoj veľký deň, keď sa jej z vajíčok vyliahnu malé káčatká. Minikone Beauty a Elmo sa navzájom škrabkajú a vítajú každého návštevníka hlasným erdžaním. Miniovečky oddychujú pod dohľadom malého ale majestátneho barana Clausa. Medzi nimi sa nenápadne ponevierajú najväčšie sliepky, aké ste kedy videli. 

A čo nás odlišuje od iných fariem? Dovolíme Vám a Vašim deťom časovo neobmedzený vstup priamo do ohrady medzi krotké zvieratká. Zvieratá si môžete pozrieť zblízka, hladkať ich, kŕmiť alebo pozorovať ako sa správajú v ich prirodzenom prostredí. Toto všetko bez toho, aby Vás od nich delila bariéra. Ak sa Vám už zunujú, môžete sa pohodlne posadiť na deku, lavičku alebo sedenia v oddychovej časti, kde zvieratká nemajú prístup, ale je na ne pekne vidno. Súčasťou oddychovej časti sú aktivity pre deti, vyhliadková vežička, šľapací traktor a detský vozíček.  

 

Pred tým ako sa rozhodnete navštíviť nás, prečítajte si prosím nasledovné informácie:

 

OTVÁRACIA DOBA

 

 • MIMO SEZÓNY PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNE OTVÁRACIE HODINY NA ÚVODNEJ STRÁNKE
 • Školské výlety, výlety z materských škôlok a iné skupinové zájazdy treba vopred objednať na t.č. 0917 661 263. V cene vstupného je i sprievod a balíček krmiva pre zvieratká, trvanie prehliadky 1-1,5hod. 

VSTUPNÉ

 
 • 1,90 EUR/os.
 • deti do 18 mesiacov, držitelia preukazu ZŤP a obyvatelia Lubiny vstup zdarma
 

 

PRED NÁVŠTEVOU

 

 • Naša Minifarma je bežne fungujúcou rodinnou farmou, ktorá vznikla ako naše hobby. Nie sme komerčná ZOO. Vaše pripomienky a návrhy privítame však veľmi radi a podľa možnosti sa nimi budeme inšpirovať v ďalších sezónach.
 • Zvieratká na našej farme sú našimi domácimi miláčikmi. I keď je väčšina zvierat voľne pustená, nenaháňajte a neplašte ich. Oni sa Vám za to odmenia tak, že k Vám pribehnú sami
 • Kŕmenie zvierat návštevníkmi je v prvej ohrade za ihriskom povolené. Balíček krmiva obsahujúci granule, ktoré zvieratkám neublížia ani vo väčšom množstve môžete zakúpiť v bufete za 70 centov. Kŕmiť z ruky môžete kozy, ovce a lamu. Ostatným zvieratkám je vhodné krmivo hodiť na zem tak, aby si to všimli. V ohrade za lesom je kŕmenie zvierat zakázané z bezpečnostného i výcvikového hľadiska. Prosím nekŕmte zvieratká prineseným krmivom, mohli by ste im ublížiť. 
 • Prosím rešpektujte právo na súkromie nás a našich susedov. Všetky okolité pozemky a lúky popri farme, i keď neohradené, sú majetkom obyvateľov susedných usadlostí. Parkujte iba na vyhradenom parkovisku!
 • Strážte si svoje deti, my nie sme ich rodičia. Zvieratká na našej detskej farme sú vzrastom veľmi malé a krotké. Je iba minimálna šanca, že by niektoré z nich pri dodržaní inštrukcií vedelo Vášmu dieťaťu ublížiť. Dohliadajte však na Vaše deti tak ako na iných verejných priestranstvách, nedovoľte im preliezať a liezť po ohradách. Zvieratká nie sú plyšové hračky, i keď tak vyzerajú =)
 • Fotografovanie areálu Minifarmy a zvierat je povolené, nepýtame zaň žiaden ďalší poplatok. Ak sa chcete odfotiť s konkrétnym zvieratkom, urobíme všetko preto, aby ste túto možnosť mali. Zakázané sú však fotografie rodinných domov a ich obyvateľov v okolí!
 • V prípade nepriaznivého počasia (dažďová prehánka, veľké horká) sa zvieratká podľa druhu sami skrývajú do svojich prístreškov  alebo pod košaté stromy. Nevyháňajte ich z týchto úkrytov.  V prípade takéhoto počasia doporučujeme i extra ochranu hlavne pre deti - šiltovka, klobúčik a veľa tekutín v teple, nepremokavá obuv a pršiplášť v prípade hroziaceho dažďa. 
 • Je dobré vedieť, že všetky naše zvieratká sú riadne očkované, majú teda všetky potrebné povinné i nepovinné očkovania. Taktiež ich pred sezónou preventívne odčervujeme a ošetrujeme proti vonkajším parazitom. Noví obyvatelia farmy sú najprv v karanténe, až neskôr ich púšťame do skupiny ostatných zvierat. Celý chov je riadne registrovaný a kontrolovaný Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou. Aj tak si prosím z hygienických dôvodov pred jedlom a po kontakte so zvieratami umyte ruky dezinfekčným mydlom (nájdete na toalete)
 • Psíkom nie je bohužiaľ vstup na farmu povolený kvôli hygienickým dôvodom, pohybu detí i preto, aby nespôsobovali obyvateľom farmy stres  
 • Rešpektujte všetky tabule na farme a inštrukcie ošetrovateľov, sú tu kvôli zachovaniu Vašej bezpečnosti 

AKO SA K NÁM DOSTANETE

 

AUTOM

 

Obec Lubina sa nachádza v okrese Nové Mesto nad Váhom v podjavorinskej oblasti na slovensko-moravskom pohraničí. Naša farma je vzdialená len 16,5km od diaľničného privádzača D1 pri Novom Meste nad Váhom. Smerové tabule máme od odbočky k obci Lubina z hlavnej cesty Nové Mesto n.V. - Stará Turá. Prejdete po hlavnej celú Lubinu i jej časť Hrnčiarové, hore na kopci je križovatka, kde uvidíte našu veľkú tabuľu. Tam zastanete a vľavo hore uvidíte našu farmu. Priložená mapa sa dá zväčšovať, zmenšovať i posúvať. 

 


AUTOBUSOM

 

Autobus chodí až pred Minifarmu, počet spojov je však veľmi obmedzený, nakoľko sa farma nachádza na polosamote. Nezabudnite hľadať zastávku "Lubina, Barina", farma sa nenachádza priamo v obci!!! To by ste sa hodne prešli =) Autobusové spoje doporučujeme hľadať na www.cp.sk