Dôležité informácie pred návštevou

Naša Minifarma je areálom, ktorý je s láskou ručne vybudovaný nami, majiteľmi a zároveň ošetrovateľmi zvierat. Na priestore presahujúcom jeden hektár žije celoročne viac ako 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavne malým vzrastom. Ide hlavne o miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, kone, kravy, oslíci, prasiatka, kačky alebo sliepky. Srdcom najväčšími a vzrastom najmenšími nadšencami týchto minizvieratiek sú samozrejme deti, preto sme farmu venovali práve im. I dospelí návštevníci sa u nás však určite nudiť nebudú.

Uvidíte ako sa miniatúrna kvočka Lili svedomito stará o svoje malé kuriatka, v ďalšom zákutí si králik Rex čistí srsť. Na lúke najstaršia kozička Adelka vedie svoje stádo a spolu vymýšľajú rôzne lotroviny, ako je napríklad skákanie po streche oddychujúcej miniprasničke Piggie. Na hniezde sedí miniatúrna kačička Daisy a čaká na svoj veľký deň, keď sa jej z vajíčok vyliahnu malé káčatká. Minikone Beauty a Elmo sa navzájom škrabkajú a vítajú každého návštevníka hlasným erdžaním. Miniovečky oddychujú pod dohľadom malého ale majestátneho barana Clausa. Medzi nimi sa nenápadne ponevierajú najväčšie sliepky, aké ste kedy videli. 

A čo nás odlišuje od iných fariem? Dovolíme Vám a Vašim deťom časovo neobmedzený vstup priamo do ohrady medzi krotké zvieratká. Zvieratá si môžete pozrieť zblízka, hladkať ich, kŕmiť alebo pozorovať ako sa správajú v ich prirodzenom prostredí. Toto všetko bez toho, aby Vás od nich delila bariéra. Ak sa Vám už zunujú, môžete sa pohodlne posadiť na deku, lavičku alebo sedenia v oddychovej časti, kde zvieratká nemajú prístup, ale je na ne pekne vidno. Súčasťou oddychovej časti sú aktivity pre deti, vyhliadková vežička, šľapací traktor a detský vozíček.  

 

Pred tým ako sa rozhodnete navštíviť nás, prečítajte si prosím nasledovné informácie:

 

OTVÁRACIA DOBA

 

 • PROSÍM SLEDUJTE AKTUÁLNE OTVÁRACIE HODINY NA ÚVODNEJ STRÁNKE
 • Školské výlety, výlety z materských škôlok a iné skupinové zájazdy treba vopred objednať na t.č. 0917 661 263. Prehliadka sa koná v čase mimo otváracích hodín pre individuálnych návštevníkov. Cena vstupného je 2,50 eur/os., pedagógovia zdarma. Organizované skupiny majú navyše zdarma sprievod a balíček krmiva pre zvieratká. Trvanie prehliadky 1,5hod. 

VSTUPNÉ

 
 • 2,50 EUR/os.
 • deti do 3 rokov, držitelia preukazu ZŤP a obyvatelia Lubiny vstup zdarma
 

 

NÁVŠTEVNÝ PORIADOK

 

 • Naša Minifarma je bežne fungujúcou rodinnou farmou, ktorá vznikla ako naše hobby. Nie sme komerčná ZOO. Vaše pripomienky a návrhy privítame však veľmi radi a podľa možnosti sa nimi budeme inšpirovať v ďalších sezónach.
 • Zvieratká na našej farme sú našimi domácimi miláčikmi. I keď je väčšina zvierat voľne pustená, nenaháňajte a neplašte ich. Oni sa Vám za to odmenia tak, že k Vám pribehnú sami
 • Kŕmenie zvierat návštevníkmi je v prvej ohrade za ihriskom povolené. Balíček krmiva obsahujúci granule, ktoré zvieratkám neublížia ani vo väčšom množstve môžete zakúpiť v bufete za 1 euro. Kŕmiť z ruky môžete kozy, ovce a lamu. Ostatným zvieratkám je vhodné krmivo hodiť na zem tak, aby si to všimli. V ohrade za lesom, pri prasiatku a sliepočkách pri kŕmení asistujeme, prosím počúvajte pokyny ošetrovateľa. Krmivko v týchto ohradách majú naši ošetrovatelia a rozdávajú detičkám zdarma. Prosím nekŕmte zvieratká prineseným krmivom, mohli by ste im ublížiť. 
 • Prosím rešpektujte právo na súkromie nás a našich susedov. Všetky okolité pozemky a lúky popri farme, i keď neohradené, sú majetkom obyvateľov susedných usadlostí. Parkujte iba na vyhradenom parkovisku!
 • Strážte si svoje deti, my nie sme ich rodičia. Zvieratká na našej detskej farme sú vzrastom veľmi malé a krotké. Je iba minimálna šanca, že by niektoré z nich pri dodržaní inštrukcií vedelo Vášmu dieťaťu ublížiť. Dohliadajte však na Vaše deti tak ako na iných verejných priestranstvách, nedovoľte im preliezať a liezť po ohradách. Vstup na Minifarmu je na vlastné riziko. Zvieratká nie sú plyšové hračky, i keď tak vyzerajú =) Zbystrite pozornosť hlavne pri kŕmení a dbajte, aby deti nechodili zvieratám okolo zadných nôh. 
 • Náš koník je veľmi pokojné a rozumné zviera a aj keď sa zatiaľ nestala žiadna nehoda, môže sa stať, že sa niečoho vyľaká alebo zakopne. Postroj, ktorý má koník na sebe je špeciálne navrhnutý pre malé deti. Odporúčame však rodičom, aby pred jazdou nasadili detičkám prilbu (u nás k dispozícii) a deti pri vození sprevádzali a istili. 
 • Fotografovanie areálu Minifarmy a zvierat je povolené, nepýtame zaň žiaden ďalší poplatok. Ak sa chcete odfotiť s konkrétnym zvieratkom, urobíme všetko preto, aby ste túto možnosť mali. Zakázané sú však fotografie rodinných domov a ich obyvateľov v okolí.
 • V prípade nepriaznivého počasia (dažďová prehánka, veľké horká) sa zvieratká podľa druhu sami skrývajú do svojich prístreškov  alebo pod košaté stromy. Nevyháňajte ich z týchto úkrytov.  V prípade takéhoto počasia doporučujeme i extra ochranu hlavne pre deti - šiltovka, klobúčik a veľa tekutín v teple, nepremokavá obuv a pršiplášť v prípade hroziaceho dažďa. 
 • Je dobré vedieť, že všetky naše zvieratká sú riadne očkované, majú teda všetky potrebné povinné i nepovinné očkovania. Taktiež ich pred sezónou preventívne odčervujeme a ošetrujeme proti vonkajším parazitom. Noví obyvatelia farmy sú najprv v karanténe, až neskôr ich púšťame do skupiny ostatných zvierat. Celý chov je riadne registrovaný a kontrolovaný Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou. Je však dôležité, z hygienických dôvodov pred jedlom a po kontakte so zvieratami umyť ruky dezinfekčným mydlom, ktoré nájdete pred bufetom. 
 • Psíkom nie je bohužiaľ vstup na farmu povolený kvôli hygienickým dôvodom, pohybu detí i preto, aby nespôsobovali obyvateľom farmy stres  
 • Rešpektujte všetky tabule na farme a inštrukcie ošetrovateľov, sú tu kvôli zachovaniu Vašej bezpečnosti 

AKO SA K NÁM DOSTANETE

 

AUTOM

 

Obec Lubina sa nachádza v okrese Nové Mesto nad Váhom v podjavorinskej oblasti na slovensko-moravskom pohraničí. Naša farma je vzdialená len 16,5km od diaľničného privádzača D1 pri Novom Meste nad Váhom. Smerové tabule máme od odbočky k obci Lubina z hlavnej cesty Nové Mesto n.V. - Stará Turá. Prejdete po hlavnej celú Lubinu i jej časť Hrnčiarové, hore na kopci je križovatka, kde uvidíte našu veľkú tabuľu. Tam zastanete a vľavo hore uvidíte našu farmu. Priložená mapa sa dá zväčšovať, zmenšovať i posúvať. 

 


AUTOBUSOM

 

Autobus chodí až pred Minifarmu, počet spojov je však veľmi obmedzený, nakoľko sa farma nachádza na polosamote. Nezabudnite hľadať zastávku "Lubina, Barina", farma sa nenachádza priamo v obci!!! To by ste sa hodne prešli =) Autobusové spoje doporučujeme hľadať na www.cp.sk


Kontakt

Minifarma.sk, Lubina

Barina 821, Lubina 916 12
okres Nové Mesto nad Váhom

Otváracie hodiny

Momentálne je sezóna ukončená, otvárame na jar =)

V prípade výnimočných podujatí mimo sezóny, Vás budeme informovať =)


0917 661 263