close

Naše zvieratká

Čo a ako chováme?

Čo a ako chováme?

mini MAXI

Naša MiniFARMA sa špecializuje na chov čistokrvných miniatúrnych foriem hospodárskych zvierat ako sú quessantské miniovečky, holandské minikozičky, miniponíci či miniprasiatka. Náš hladkací kútik osídľujú i zdrobnené kačičky, zdrobnené sliepočky, miniatúrni králičkovia či domáci miláčikovia akými sú morčiatka, mačičky alebo ježko.. Naproti tomu máme v kontraste niektoré z najväčších plemien domácich zvierat ako sú napríklad maxisliepky brahmanky, či priateľský maxizajačik Ňufko. Okrem nich chováme zopár druhov úžitkových zvierat akými sú sliepočky na vajíčka. Súčasťou našej farmy je aj les a tak sa u nás nachádzajú aj lesné druhy zvieratiek ako napríklad miniatúrny jelenček, miniatúrne kengury či veveričky. Medzi najobľúbenejšie zvieratká pre deti na farme patria istotne kone, na ktorých sa dá previezť v čase otváracích hodín. 

Čo a ako chováme?

PsYchiCká PoHoDa

Najdôležitejším faktorom pre nás je, aby mali naše zvieratá svoj priestor na pasenie sa, hranie i odpočinok. Ich pracovnou náplňou je prijímať masáže a krmivko od návštevníkov počas celého dňa. V noci sú vedení do samostatných výbehov a to podľa druhov zvierat. Kozičky a ovečky v noci spia a preto ich nočný výbeh je menší ako denný, s prístreškom a jasličkami so senom. Koníky sa naopak potrebujú stretnúť s kamarátmi (mini aj maxi), vybehať a napásť po celodennej práci a tak majú pre seba 1,5ha pastviny. Na zimu ich premiestňujeme tiež podľa individuálnych požiadaviek každého zvieratka, spoliehame sa však na to, že žiadne z nich nie je hlúpe a vie sa skryť pred nepriazňou počasia do prístrešku. 

Čo a ako chováme?

VeTeRiNáRnA sTaRoStLiVoSť

Všetky zvieratá sú prítulné a zvyknuté na svojich chovateľov i zvieracích kamarátov, majú silnú väzbu na svoj domov,preto nemajú dôvod utiecť. Každé zvieratko, ktoré nemá trvalé označenie ušnými známkam je čipované, aby sa zabránilo odcudzeniu a zviera mohlo byť kedykoľvek identifikovateľné. Okrem toho sú všetci minimálne dvakrát ročne odčervení, viackrát za rok preventívne zbavení vonk.parazitov a raz ročne očkovaní. Nad zvieratkami máme 24 hodinový dohľad a starostlivosť o ne zaberie prevažnú väčšinu nášho "voľného" mimopracovného času.